آخرین اخبار
معاون برنامه‏ ریزی و توسعه منابع خبرداد؛

استقرار نظام جامع و سامانه مدیریت دانش و مستندسازی تجارب وزارت آموزش و پرورش در سطح ستاد

معاون برنامه‏ ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، از استقرار و عملیاتی شدن نظام جامع و سامانه مدیریت دانش و مستندسازی تجارب این وزارتخانه در سطح ستاد خبر داد.
اشتراک گذاری
26 مرداد 1401
45 بازدید
کد مطلب : 839

سعید عسکری اظهار کرد: در عصر تحول و دانش‏‌محور امروز، مزیت اصلی در سرمایه دانش نهفته است. روند اوج یافتن نقش دانش، نوآوری و فناوری‏‌های نوین در ایجاد مزیت‌‏های راهبردی و اهمیت یافتن ارزش منابع دانش و تجارب مدیران و کارکنان در اداره سازمان‏‌ها به‌خصوص دستگاه تعلیم و تربیت کشور، موجب شده است تا مقوله مدیریت دانش به عنوان رویکرد نوین مدیریت، در قلب سیاست‏‌های راهبردی این نهاد مهم جامعه جای گیرد.

معاون برنامه‏‌ریزی و توسعه منابع گفت: مدیریت دانش، فرآیند یکپارچه و سیستماتیک اکتساب و خلق دانش، ذخیره و سازماندهی دانش، تبادل و اشتراک دانش و کاربرد دانش و اطلاعات است، به طریقی که درک و دانش مدیران و کارکنان در زمینه‏ خاص، بهبود و اصلاح شود و سازمان، بصیرت و درک بهتری از دانش و تجارب خود کسب کند.

عسکری افزود: فرآیندهای مدیریت دانش در حل مسئله، یادگیری پویا، برنامه‏‌ریزی استراتژیک، تصمیم‏‌گیری و محافظت دارایی هوشی از فرسـودگی و تباهی، به سازمان کمک می‏‌کند و منجر به انعطاف‌‏پذیری فزاینده، افزایش هوش سازمانی، کارآیی، اثربخشی، بهره‌‏وری و در نهایت دستیابی به اهداف سازمانی آموزش و پرورش می‏‌شود.

وی خاطر نشان کرد: وزارت آموزش و پرورش در راستای اجرای بهینه بند (۱۶) سیاست‏‌های کلی نظام اداری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) مبنی بر “دانش بنیان کردن نظام اداری از طریق بکارگیری اصول مدیریت دانش و یکپارچه‌سازی اطلاعات با ابتناء بر ارزش‌‏های اسلامی” و اقدام اساسی مقرر در برنامه پنجم از برنامه جامع اصلاح نظام اداری (دوره دوم) با عنوان بهبود در نظام‏‌ها و فناوری‏‌های مدیریتی، و اجرایی شدن دستورالعمل مدیریت دانش دستگاه‌های اجرایی کشور (موضوع مصوبه شماره ۳۸۶۰۵۶ مورخ ۲۷ دی۱۳۹۹ شورای عالی اداری) و نظام‌نامه مدیریت دانش دستگاه (موضوع بخشنامه شماره ۱۵۴۷۴ مورخ ۲۶ خرداد۱۴۰۰ سازمان اداری و استخدامی کشور) و برنامه‏‌های این وزارت در سال۱۴۰۰ مستند به برنامه اجرایی سند تحول بنیادین؛ اقدام به استقرار و بهره‏‌برداری از سامانه نظام جامع مدیریت دانش و مستندسازی تجارب در سطح ستاد کرده است.

عسکری با بیان تکالیف قانونی و برنامه‌‏های وزارت آموزش و پرورش مستند به برنامه اجرایی سند تحول بنیادین گفت: به زودی دستورالعمل اجرایی نحوه استقرار سامانه مدیریت دانش و مستندسازی تجارب وزارت آموزش و پرورش در سطح استان‌‏ها و مناطق تهیه و ابلاغ خواهد ش

خبر های مشابه

انتخاب ۴۴۰ کانون مدرسه پیشرو برای تحقق جایگاه مدرسه در چشم‌انداز سند تحول بنیادین
عباس مهاجر در نشست طرح تحولی کانون‌های فرهنگی تربیتی اعلام کرد؛

انتخاب ۴۴۰ کانون مدرسه پیشرو برای تحقق جایگاه مدرسه در چشم‌انداز سند تحول بنیادین

هدف از تأسیس مدارس صدرا، «اجرای سند تحول» است
رییس سازمان مدارس صدرا در دیدار وزیر آموزش و پرورش:

هدف از تأسیس مدارس صدرا، «اجرای سند تحول» است

فتنه سنگین جریان نفوذ برای تصاحب نظام تعلیم و تربیت
رئیس سازمان مدارس صدرا عنوان کرد؛

فتنه سنگین جریان نفوذ برای تصاحب نظام تعلیم و تربیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.