آخرین اخبار
وزیر آموزش و پرورش در دیدار جمعی از مسئولان سازمان مدارس صدرا:

مدارس «صدرا» الگوی مناسبی برای اجرای آزمایشی سند تحول بنیادین هستند

وزیر آموزش و پرورش در دیدار با جمعی از مسئولان سازمان مدارس صدرا، گفت: مدارس «صدرا» و «راهیان کوثر»، الگوی مناسبی برای اجرای آزمایشی سند تحول بنیادین هستند.
اشتراک گذاری
24 بهمن 1400
282 بازدید
منبع : آموزش و پرورش
کد مطلب : 593

به گزارش روابط عمومی سازمان مدارس صدرا، شامگاه امروز، یوسف نوری در دیدار با جمعی از مسئولان سازمان مدارس صدرا، که در سالن جلسات دفتر وزیر برگزار شد، با اشاره به این که سند تحول بنیادین نقشه راه آموزش و پرورش است، اظهار کرد: بر اساس سندتحول بنیادین، هدف نهایی نظام تعلیم و تربیت، پرورش دانش آموزی واجد ساحت های ششگانه است؛ لذا باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که خروجی مدارس، دانش آموزانی شش ساحتی باشد.

وی افزود: در اجرای سند تحول باید به طور دائم، نظارت، سنجش و ارزیابی صورت گیرد تا مشخص شود؛ اهداف این سند در هر مرحله تا چه اندازه در دسترس قرار گرفته و چه مقدار در اجرای آن، پیشرفت داشته ایم.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: تا زمانی که جامعه، نمونه ای از محقق شدن سندتحول را مشاهده نکنند، اجرای آن را باور نمی کنند؛ لذا باید بخشی از مدارس را به عنوان الگو اجرای سند معرفی کنیم و در آن مدارس برای تحقق سند تلاش کنیم.

نوری، گفت: روش های آموزشی ما در مدارس باید اصلاح شود تا بتوانیم زمینه های «خلاقیت» دانش آموزان را مهیا کنیم.

عضو کابینه دولت مردمی تصریح کرد: در بحث سند تحول باید چند گروه از مدارس از جمله مدارس «راهیان کوثر»، «شاهد» و «صدرا» را انتخاب و در حوزه اجرای سند تحول، برای مدارس منتخب، برنامه ریزی کنیم و پس از تحقق سند، آن مدارس را به سایر مدارس معرفی کرده و خروجی ها را بسنجیم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که در گردشگری و اردوها باید به دنبال حل یک مسئله به وسیله دانش آموز باشیم،گفت: با برنامه ریزی های صحیح برای اردوهای دانش آموزی، می توانیم دانش آموزان خلاق و کارآفرین تربیت کنیم؛ کار آفرینی موضوع مهمی است که در مدارس منتخب برای اجرای سند باید در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: والدین بهترین سرمایه شان را در اختیار آمورش و پرورش قرار می دهند، لذا خودشان باید در برنامه ریزی ها دخیل باشند؛ البته در حال حاضر، برنامه های درسی نیز مانند سند تحول نیازمند بازنگری است.

نوری در پایان گفت: اساسنامه مدارس صدرا، ابتدا باید به تصویب برسد سپس این سازمان تفاهم نامه ای با آمورش و پرورش امضا کند.

انتهای خبر/.

خبر های مشابه

نوزدهمین اجلاس سراسری مدیران مدارس صدرا برگزار می‌شود
روابط عمومی سازمان مدارس صدرا خبر داد؛

نوزدهمین اجلاس سراسری مدیران مدارس صدرا برگزار می‌شود

معلم؛ اصلی ترین عامل فهم و اجرای سند تحول است
وزیر آموزش و پرورش در نشست مشترک با اعضای کمیسیون آموزش مجلس؛

معلم؛ اصلی ترین عامل فهم و اجرای سند تحول است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.